تبلیغات
داستان زیبا - ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق رو به همه شیعیان تبریک میگم.....

داستان زیبا

دیــر بـــاریدى بـــاران...!!!!! دیر!!!! من مدت هاست در حجم نبودن کسی خشکیده ام.....!!!!

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق رو به همه شیعیان تبریک میگم.....
حکایاتی از پیامبر اکرم (ص)

حضرت امیر (علیه السلام) مى فرماید: مردى نزد رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) آمد و گفت: یا رسول الله مرا به عملى راهنمایى كنید، به عملى كه به سبب آن: 1- خدا مرا دوست بدارد. 2- مردم مرا دوست بدارند. 3- دارائیم فراوان شود. 4- بدنم سالم بماند. 5- عمرم طولانى شود. 6- خدا مرا با تو محشور كند. رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: این 6 حاجت 6 خصلت مى خواهد: 1- اگر مى خواهى خدا تو را دوست بدارد از او بترس و از گناه پرهیز كن. 2- اگر مى خواهى مردم تو را دوست دارند به آنها خوبى و نیكى كن و به آنچه در دست آنهاست طمع نكن و چشم نیانداز. 3- اگر مى خواهى دارائیت فراوان شود زكوه بده. 4- اگر مى خواهى بدنت سالم بماند فراوان صدقه بده. 5- و اگر مى خواهى عمرت طولانى شود صله رحم كن ((دید و بازدید خویشان)). 6- و اگر مى خواهى خدا تو را با من محشور كند سجده را براى خدا طولانى كن.


منابع : سایت غدیر كتاب نصایح یا سخنان چهارده معصوم: ص 248.طبق روایتى كه در كتاب هاى معتبر وارد شده است :

در یكى از سال ها امام صادق علیه السلام به همراه بعضى از اصحاب و دوستان خود، براى انجام مناسك حجّ خانه خدا، به سوى مكّه معظّمه حركت كردند.

در مسیر راه ، جهت استراحت در محلّى فرود آمدند، آن گاه حضرت به بعضى از افراد حاضر فرمود: چرا شما ما را سبك و بى ارزش ‍ مى كنید؟

یكى از افراد - كه از اهالى خراسان بود و در آن مجلس حضور داشت - از جا برخاست و گفت : یاابن رسول اللّه ! به خداوند پناه مى بریم از این كه خواسته باشیم به شما بى اعتنائى و توهینى كرده و یا دستورات شما را عمل نكرده باشیم .

حضرت صادق علیه السلام فرمود: چرا، تو خودت یكى از آن اشخاص ‍ هستى .

آن شخص گفت : پناه به خدا، من هیچ جسارت و توهینى نكرده ام .

حضرت فرمود: واى بر حالت ، در بین راه كه مى آمدى در نزدیكى جُحفه ، تو با آن شخصى كه مى گفت : مرا سوار كنید و با خود ببرید، چه كردى ؟

و سپس حضرت افزود: سوگند به خدا، تو براى خود كسر شاءن دانستى ؛ و حتّى سر خود را بالا نكردى ؛ و او را سبك شمردى و با حالت بى اعتنائى از كنار او رد شدى .

و سپس حضرت در ادامه فرمایش خود افزود: هركس به یك فرد مؤ من بى اعتنائى و بى حرمتى كند، در حقیقت نسبت به ما بى اعتنائى كرده است ؛ و حرمت و حقّ خدا را ضایع كرده است .


- كافى : ج 8، ص 88، ح 73، وسائل الشّیعة : ج 12، ص 272، ح 1.[ دوشنبه 9 بهمن 1391 ] [ 07:02 ب.ظ ] [ sara ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه